Kuidas saavutada LED-tänavavalgustus?

LED-tänavavalgustus

Pideva voolu allikana võib LED olla pimestatud. "Valgusvoogu määrab valgusvooga läbiv vooluhulk." Nende heledust saab reguleerida lihtsalt, kontrollides substraadile kinnitatud pooljuhtmaterjalist kihi energiajõudu.

LED ei meeldi traditsioonilise valgusallikaga, hämardub ja ei mõjuta LED-i efektiivsust ega elu. Tegelikult võib dimming vähendada nende töötemperatuuri, pikendades sellega LED-i eluiga.
Lisaks sellele on valgusdioodide hämardamine laiem kui kompaktluminofoorlampide ja suure valgustugevusega lahenduslampide tase. Võrreldes kompaktse luminofoorlampiga 10-30% lambid (American Electrical Manufacturers Association NEMA andmed), suure intensiivsusega lambipirn 30% kuni 60% dimmerist (USA valgustustoote infotehnoloogia NLPIP andmed), LED-valgusdioodi saab vähendada täiskoormuse saavutamiseks alla 1%.

Igasugune LED-seade, kui soovid asendada valgusallikas või LED-valgus, vajab valgusdioodi saavutamiseks sõitu. Kuna LED-id on madala pingega alalisvooluallikad, vajavad LED-id elektroonilisel draiveril AC-i teisendamiseks kasutatavaks ja reguleeritavaks alalisvooluks. Need kettad on jagatud kaheks tuhmimisrežiimiks. Impulsi laiusmodulatsiooni (PWM) režiimis lülitatakse LED läbi voolu väga kõrge sagedusega, "tavaliselt mitu tuhat korda sekundis", ja LED kaudu vool on võrdne LED-lülitustsükli praeguse keskmisega . LED-ide ajakohastamise vähendamine võib vähendada keskmist voolu või efektiivset voolu, vähendades seeläbi LED-i eredust.
PWM ja CCR-l on oma eelised ja puudused. PWM-rakendus on laiem, valgustugevus on laiem, võib teha valguse võimsust 1% või vähem, ja olenemata nimivoolu LED-ist, maksimaalsest voolust või praegusest nullist, saab vältida värvi plekitamist. Kuna PWM hämardamine kasutab kiiret sisselülitamist ja välja lülitamist, vajab see rohkem keerukamaid ja kallimaid elektroonilisi ajamiga seadmeid, et genereerida piisavalt suure sagedusega voolu impulsse, et vältida inimese silma virvendamist.
CCR dimming on tõhusam ja lihtne, kuna see nõuab palju lihtsamat ja odavamat ajamit. Erinevalt PWM-st ei tekita CCR elektromagnetilisi häireid, mis on põhjustatud kõrgsagedusliku kommuteerituse EMI-st. Lisaks sellele võimaldab CCR juhtida sõiduki kaugemale valgusallikast, mis on kasulik valgusallika asendamiseks LED-dega või piiratud siseruumiga kompaktsete sisseseadega. CCR ei sobi siiski rakenduste jaoks, mille hämarus on väiksem kui 10%. "Praeguste väga madalate tingimuste korral ei pruugi LED korralikult töötada, valgusvoog ei ole stabiilne.